Info


Jaroslav Valůch: Senioři ve světě médií a internetu

Autor: Blok expertů
AutorBlok expertů
URL
AnotaceNáhled odkazu https://www.youtube.com/watch?v=JLrqqfZw8TU&list=PLV0imKrAcRsw-mgUVXBOYEe2kzayLeGCh&index=3Rozruch okolo tzv. „fake news“ a dezinformací zvláště kolem parlamentních a prezidentských voleb často vyvolává chuť a potřebu ochránit skupiny, které jsou v digitálním prostředí zvláště zranitelné. Jsou to především senioři, kdo jsou cílem i prostředníkem šíření např. řetězových mailů plných lží, polopravd, nenávisti a hořkosti.
V uplynulém roce organizace Transitions ve spolupráci s proseniorskou organizací Elpida realizovala soubor výzkumů a pilotních aktivit zaměřených na seniory a jejich vztah k médiím, internetu, důvěře v média a další zdroje informací.
Koordinátor mediálně vzdělávacích aktivit organizace Transitions, Mgr. Jaroslav Valůch, se během své lekce podělí o praktické zkušenosti a zjištění plynoucích z dosavadních aktivit.
DoporučeníJaroslav Valůch je vedoucí projektů mediálního vzdělávání v organizaci Transitions. Dlouhodobě se věnuje oblasti využívání moderních komunikačních prostředků pro komunikaci s krizí postiženým obyvatelstvem, posilování mediální gramotnosti a prevence násilí z nenávisti. Spolupracoval s řadou iniciativ i institucí v regionech střední i východní Evropy, jihovýchodní Asie, Blízkého východu a severní Afriky. Působil jako humanitární pracovník v Barmě a na Haiti. Je absolventem Fulbrightova programu Hubert Humhrey Fellowship na Philip Merrill College of Journalism na University of Maryland.
JazykČeština
Zařazení odkazu
  • Základní vzdělávání » Výuka » Průřezová témata » MV
  • Gymnaziální vzdělávání » Výuka » Průřezová témata » MV
Klíčová slovasenioři, fake news, Transitions, dezinformce, internet
 
Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
INFO
Publikován: 11. 10. 2019
Zobrazeno: 142krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu :
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.