Info


HOdina BIologie pro živoT – HOBIT

Autor: Lucie Vondráčková
AutorLucie Vondráčková
URL
AnotaceNáhled odkazu https://www.projekthobit.cz/index.php/cz/Cílem vzdělávacího programu HOBIT, neboli HOdina BIologie pro živoT, je naučit žáky 6.–9. tříd (prima–kvarta), jak zachránit život člověku se srdečním nebo mozkovým infarktem. Multimediální program, který se koná v počítačových učebnách, kombinuje vzdělávací film, textové a video otázky. Právě půlminutové video otázky, ve kterých herci reálně zobrazují příznaky onemocnění, vnáší do výuky první pomoci zcela inovativní prvek a učí děti, jak reagovat na situace z běžného života. Kromě zhruba 30minutového e-learningu projekt HOBIT nabízí rovněž tematické doplňkové materiály (pracovní listy, hry atp.).

Znalosti žáků a přínos programu je průběžně vyhodnocován, učitelé obdrží zprávu s výsledky. Že má HOBIT smysl, se ukázalo, když dva školáci, kteří jej absolvovali, dokázali přivolat pomoc muži se srdeční zástavou a provést u něj resuscitaci, čímž mu zachránili život.

Program v roce 2013 odstartovalo Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) a vzdělal již 7000 žáků z 92 škol. Program neklade nárok na medicínské znalosti učitelů, nenese s sebou administrativní zátěž a je dostupný zdarma.
DoporučeníDoporučujeme do hodin Biologie, Přírodopisu, Výchovy ke zdraví nebo Občanské výuky, případně jako projektové dny školy zaměřené na zdraví a první pomoc (6.–9. třída, prima–kvarta).
JazykČeština
Zařazení odkazu
  • Základní vzdělávání » Výuka » Člověk a zdraví » Výchova ke zdraví
Klíčová slovamozková mrtvice srdeční infarkt, video, online, multimédia, pracovní listy, Výchova ke zdraví, Biologie, Přírodopis, první pomoc
 
Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
INFO
Publikován: 16. 11. 2018
Zobrazeno: 1677krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 0

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu : 4.5000
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

1 uživatel Hodnocení odkazu : 5
1 uživatel Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.