Info


LINGVA LATINA PER SE ILLVSTRATA - pomůcky pro výuku

Autor: Jiří A. Čepelák
AutorJiří A. Čepelák
URL
AnotaceNáhled odkazu http://lingualatina-orberg.wikispaces.com/Stránky zamýšlené jako podpora pro učitele používající učebnice "Lingua Latina per se illustrata" obsahují pomůcky k jednotlivým kapitolám prvního svazku této sady "Familia Romana". Stránky jsou strukturované dle kapitol učebnice a dále pak členěny na oddíly: imagines (doplňující ilustrace a fotografie), textus (rozšiřující texty), pelliculae (videa a prezentace), auditiones (audio pomůcky), vocabula (procvičování slovíček), vita moresque (kulturní témata), instrumenta (multimediální pomůcky), vincula (odkazy). Stránky jsou pravidelně aktualizovány.
DoporučeníWebové stránky jsou vhodné pro učitele, kteří používají učebnice "Lingua Latina per se illustrata" a chtějí čerpat i ze zkušeností svých zahraničních kolegů. Vzhledem k jasné struktuře a názornosti stránek je jejich obsah snadno přístupný i pro uživatele, kteří neovládají španělštinu. Navíc jsou zveřejněné didaktické materiály většinou v latinském jazyce nebo jsou založeny na názornosti. Před použitím sdílených cvičení a prezentací při výuce však doporučuji nejprve zkontrolovat jejich jazykovou správnost.
JazykŠpanělština
Zařazení odkazu
  • Gymnaziální vzdělávání » Výuka » Doplňující vzdělávací obory » Latina
Klíčová slovalatina, živá latina, antika, antická literatura, přirozená metoda, přímá metoda, induktivní metoda, Lingua Latina per se illustrata, didaktika latiny
 
Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
INFO
Publikován: 04. 12. 2014
Zobrazeno: 2339krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 2.25

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu :
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.