Info


Klesající výsledky českého základního a středního školství: fakta a řešení

Autor: Petr Koubek
AutorPetr Koubek
URL
AnotaceNáhled odkazu http://docs.google.com/viewer?url=http://www.mckinsey.com/locations/prague/work/probono/2010_09_02_McKinsey%26Company_Klesajici_vysledky_ceskych_zakladnich_a_strednich_skol_fakta_a_reseni.pdf&chrome=trueSpolečnost McKinsey and Co. publikovala v září 2010 závěrečnou studii šetření stavu českého vzdělávání z pohledu dynamické společnosti proměn a potřeb konkurenceschopnosti ekonomiky a jednotlivých občanů ČR, budoucích absolventů škol. Zpráva přináší na pozadí veřejně dostupných zpráv a zdrojů analýzu stavu (trvalý sestup kvality) a navrhuje řešení vč. možných způsobů provádění (implementace) reforem pro oblasti, jako je příprava učitele, status učitele, jeho kariéra, řízení ve vzdělávání a evaluace jeho výsledků, zejména v průběhu vzdělávacího procesu.
DoporučeníProtože je zpráva zejména alarmující informací pro manažery a správce ve školství, patří primárně jim doporučení s ní dále pracovat. Samozřejmě platí, že primárním zřizovatelem škol je veřejnost, proto patří toto varování také jí.
JazykČeština
Zařazení odkazu
  • Základní vzdělávání » Okolí » Ostatní
  • Odborné vzdělávání » Okolí » Ostatní
  • Gymnaziální vzdělávání » Okolí » Ostatní
Klíčová slovakvalita, reforma vzdělávacího systému, hodnocení, řízení, příprava učitelů, kariéra učitele, výsledky vzdělávání, mezinárodní srovnávání, standardy, efektivita a funkčnost výdajů ve vzdělávání, zahraniční zkušenosti
 
Komentáře RSS komentářů odkazu
1.Autor: Marie SlavíkováVloženo: 06. 11. 2010 15:00
Díky za článek. Je nejvyšší čas začít s problémy ve školství něco dělat. Moje zkušenosti ze základní školy naprosto potvrzují vše, co je zde popsáno a analyzováno; konkrétní zkušenosti jsou mnohdy ještě horší, než si komisaři dokáží přestavit.
2.Autor: Petr Hopfinger Vloženo: 07. 11. 2010 16:21
Díky Petře za hodnotný odkaz. Obecně souhlasím s tím co napsala paní Sláviková. Na řadě pracovišť (třeba u nás na Novém PORGu:-)) se už ale myslím v doporučeném duchu pracuje. Primárně musí iniciativa vzejít ze strany ředitelů a učitelů.
INFO
Publikován: 05. 11. 2010
Zobrazeno: 5533krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 1.5

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu : 5.0000
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

3 uživatelé Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.