Info


Evvoluce – křížem krážem průřezovými tématy

Autor: Bára Paulerová
AutorBára Paulerová
URL
AnotaceNáhled odkazu http://www.evvoluce.cz/Projekt Evvoluce je podporován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jeho cílem je pomáhat školám s výukou tzv. průřezových témat. Těžištěm projektových aktivit je vytváření výukových balíčků na téma environmentální výchovy ve spojení s jedním z dalších průřezových témat, která musely školy před časem povinně zařadit do svých výukových plánů. Učitelé si však stěžují na nedostatek materiálů. Postupně vytvářené balíčky proto obsahují ucelenou řadu materiálů k jednomu tématu vhodnou k okamžitému použití do výuky v základních školách v celé ČR.

Projekt, který vytváří autorský tým táborských metodiků, lektorů a učitelů, po půl roce svého trvání úspěšně vstoupil do povědomí škol z jihočeského a středočeského regionu. Milým překvapením je, že již v této první fázi zájem o spolupráci projevují školy prakticky z celé republiky. Aby nezůstalo jen u virtuální podpory na dálku, rozjedou se lektoři projektu od září i do dalších krajů. S podporou jednotlivých krajských úřadů představí hotové a v partnerských školách otestované balíčky přímo na místě.

Pro tvůrce projektu zůstává stále nejdůležitější otázkou, jaká je skutečná využitelnost nabízených materiálů pro realizaci průřezových témat ve školách a jak se jim daří naplnit cíl vytvořit aktivity přitažlivé pro žáky. Lektoři, kteří pravidelně vyjíždějí do nejrůznějších typů škol za účelem testování pracovních verzí materiálů, si udržují dobré povědomí o rozmanitosti jednotlivých škol a o jejich technickém zázemí. Proto jsou materiály navrhovány tak, aby nekladly přemrštěné nároky na technické vybavení školy a aby měli vyučující vždy možnost materiály využít.

Druhé kritérium je atraktivita zpracovaného tématu. Naplnit poslání průřezových témat lze jen tehdy, nebudou-li se žáci ani učitelé jejich realizaci bránit.

Výukové balíčky nemají ambice postihnout veškeré tematické okruhy stanovené Rámcovými vzdělávacími programy. Metodici do nich pečlivě vybírají zajímavé náměty, o kterých si myslí, že by z nich mohli mít žáci i jejich učitelé radost.
DoporučeníMnoho materiálů zdarma ke stažení. Po registraci školy jsou k dispozici i metodické příručky.
JazykČeština
Zařazení odkazu
  • Speciální vzdělávání » Výuka » Speciální vzdělávání » Průřezová témata
  • Gymnaziální vzdělávání » Výuka » Průřezová témata
  • Základní vzdělávání » Výuka » Průřezová témata
Klíčová slovaprůřezová témata, environmentální výchova, multikulturní výchova, pracovní listy, ke stažení
 
Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
INFO
Publikován: 01. 09. 2010
Zobrazeno: 2734krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 1.75

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu :
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.