Info


Zoner Context – snadné publikování elektronických multimediálních textů

Autor: Mgr. Zdeněk Chalupský
AutorMgr. Zdeněk Chalupský
URL
AnotaceNáhled odkazu https://www.zoner.cz/Zoner Context - kvalitní český autorský nástroj pro e-learning a publikování. K dispozici je ke stažení v Profi verzi se zkušební dobou 60 dnů nebo v odlehčené verzi Lite zdarma (i tady je pro volné použití potřebná registrace).

Zoner Context podporuje vkládání formátovaného textu tabulek, grafiky, obrázků a multimédiálních prvků. Je použitelný pro tvorbu elektronického letáku, příručky, objemné publikace či multimediální učebnice pro vaši interaktivní tabuli. Umožňuje vytvářet vysoce strukturovaný text, doplněný o obsah, osnovu, přehled příbuzných témat a rejstřík. K dispozici je pokročilá hypertextová technologie a fultextové vyhledávání. Exportní funkce podporují formáty HTML a uložení na CD/DVD nebo vytvoření samostatné elektronické publikace (vlastní formát CTX) s podporou ochrany publikovaných dat. Export HTML je použitelný v systému elektronického vzdělávání e-Doceo. Pracujete ve WYSIWYG režimu ne nepodobném prostředí běžných textových procesorů (Word apod.). Kvalitní nápověda je součástí instalačního balíčku.
DoporučeníPředností Zoner Contextu je jednoduché a přehledné uživatelské prostředí, začít s ním pracovat je velmi snadné. K pokročilejším funkcím se uživatel dopracuje jeho používáním. Začlenit můžete hypertextové i internetové odkazy, příkazy pro spuštění externích programů, video i animovaná tlačítka a zvuky.

Tip pro použití ve výuce – vytvořte s žáky v Lite verzi jednoduchou elektronickou publikaci, jejíž rozsah a náročnost odstupňujete zadáním povinných prvků, které má obsahovat. Tedy od prostého textu s obrázkem až po strukturovaný text s multimediálními prvky (jednostránkový článek, slovník, kuchařku, návod na použití, interaktivní průvodce místem bydliště, encyklopedie, seznam webových stránek určitého zaměření). Samostatnou kapitolou může být pokročilé používání samotného prostředí a tvorba šablon publikací.
JazykČeština
Zařazení odkazu
  • Základní vzdělávání » Výuka » Informační a komunikační technologie » Zpracování a využití informací
  • Gymnaziální vzdělávání » Výuka » Informační a komunikační technologie » Zpracování a prezentace informací
  • Speciální vzdělávání » Výuka » Speciální vzdělávání » Informační a komunikační technologie
Klíčová slovaContext, elearning, elektronické učebnice, interaktivní tabule, publikování
 
Komentáře RSS komentářů odkazu
1.Autor: Mgr. Zdeněk Chalupský Vloženo: 16. 06. 2012 09:09

Zoner Context není firmou Zoner dále vyvíjen a podporován. Ke stažení je kdispozici na stránkách softwarových portálů, např.: Stahuj (verze trial), Lite verze (funkčně omezená) ke stažení na chip.eu. Alternativy: http://www.ebookmaestro.comWink, návody http://ebook.craftcom.net/.

 

INFO
Publikován: 19. 08. 2010
Zobrazeno: 4608krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 2

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu :
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.