Info


LearnEnglish Listen & Watch

Autor: Zdeňka Švecová
AutorZdeňka Švecová
URL
AnotaceNáhled odkazu http://learnenglish.britishcouncil.org/en/listen-and-watchLearnEnglish Listen & Watch jsou součástí rozsáhlých webových stránek British Council a jsou určeny všem, kteří chtějí zlepšit své řečové dovednosti v angličtině, zejména poslech s porozuměním. Najdete zde nejrůznější audionahrávky i videozáznamy, které lze poslouchat a sledovat online nebo je stahovat a poslouchat ve formátu MP3 ve vašem přehrávači.

Záložka English for the Games vznikla v souvislosti s konáním letních olympijských a paralympijských her v Londýně 2012 a jsou součástí rozsáhlých webových stránek British Council. Umožní vám rozvíjet řečové dovednosti v anglickém jazyce prostřednictvím tematicky zaměřených textů, krátkých videí, pracovních listů, interaktivních cvičení apod. Dozvíte se zajímavé informace o historii i současnosti her, o jednotlivých sportech či známých i méně známých sportovcích.

V části Readers najdete texty týkající se olympijských a paralympijských her ve čtyřech úrovních obtížnosti. Texty jsou k dispozici ve formátu pdf a obsahují vždy několik kratších úkolů k ověření porozumění textu, doplněny jsou také o audio nahrávku textu (formát mp3). V úrovni 2 najdete mimo jiné krátký text o slavném československém běžci Emilu Zátopkovi či jamajském sprinterovi Usainu Boltovi.
DoporučeníV části Elementary Podcasts lze nejen poslouchat jednotlivé epizody, všechny nahrávky jsou doplněny textem a jsou k nim zpracovány různé úkoly a aktivity, které mohou posluchači řešit během přehrávání a své odpovědi si posléze sami zkontrolovat, neboť pracovní listy obsahují i správné řešení. Texty a úkoly jsou k dispozici ke stažení a tisku ve formátu pdf. Úkoly lze řešit také online.

V části UK Culture máte možnost podobně poslouchat audiozáznamy a řešit úkoly vztahující se k současnému životu a kultuře ve Velké Británii. Zajímavá jsou i krátká videa o jídle a lidech v Británii, která naleznete v části Overcooked.

Poslouchat můžete také příběhy mladých lidí z Londýna v „audio soap” s názvem Big City Small World. Audionahrávky mají různou úroveň obtížnosti a lze je tak dobře využít při práci s žáky základních i středních škol i při výuce dospělých.

V hodinách angličtiny lze dobře využít také příručku pro návštěvníky olympiády a paralympiády (v části English for the Games - Visitors). Obsahují nejen užitečné pracovní materiály k tematickým okruhům, které jsou spojeny s cestováním (ubytování, způsoby dopravy, návštěva restaurace apod.), ale najdete zde především pracovní listy k jednotlivým olympijským a paralympijským sportům (obrázkový slovníček se základními termíny a dvě aktivity k procvičení).
JazykAngličtina
Zařazení odkazu
  • Jazykové vzdělávání » Výuka » Vzdělávací kurzy
  • Gymnaziální vzdělávání » Výuka » Jazyk a jazyková komunikace » Cizí jazyk
  • Základní vzdělávání » Výuka » Jazyk a jazyková komunikace » Cizí jazyk » Receptivní, produktivní a interaktivní řečové dovednosti
Klíčová slovaanglický jazyk, cizí jazyk, poslech s porozuměním, British Council
 
Komentáře
Příspěvek nebyl zatím komentován.
INFO
Publikován: 13. 08. 2012
Zobrazeno: 8766krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 3

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu :
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.