Info


Tools for Educators

Autor: Zdeňka Švecová
AutorZdeňka Švecová
URL
AnotaceNáhled odkazu http://www.toolsforeducators.comVytvořte si snadno a rychle tematicky zaměřené křížovky, osmisměrky, herní plány, bingo kartičky či certifikáty pro své žáky (nejen do hodin anglického jazyka).

Tools for Educators.com jsou součástí sítě webových stránek Mighty Education Systems a všechny jsou určeny především učitelům.
DoporučeníS využitím jednoduchých nástrojů můžete v několika málo minutách – zejména pro mladší žáky – vytvářet křížovky, osmisměrky či herní plány k procvičení specifické slovní zásoby, pokynů i čtení s porozuměním.

Příklad: Tvorba křížovky
Chcete-li např. vyrobit křížovku k tématu Zvířata, vstupte do části Free Crossword Puzzle Maker, ze seznamu nabízených témat zvolte Animals a můžete začít tvořit. Jako nápověda k vyplnění tajenky mohou být použity obrázky nebo psaný text (případně oboje současně). Křížovka může obsahovat až 15 položek. Obrázky vybíráte v levém sloupci (image 1-15), textovou nápovědu píšete do prostředního sloupce (hint 1-15). V pravém sloupci uvádíte slova, která budou vaši žáci vyplňovat do křížovky. Po výběru obrázků a vyplnění klíčových slov označíte typ písma, které se bude ve vaší křížovce vyskytovat (nabízeny jsou 4 nejčastěji užívané fonty písma) a kliknete na Get crossword. Tím se vygeneruje křížovka a také její řešení. Křížovku i řešení můžete vytisknout a nakopírovat pro své žáky. Pokud před vygenerováním křížovky zaškrtnete políčko u Include wordsearch puzzle, zobrazí se vám ke křížovce také osmisměrka s vámi zvolenými slovy.

Materiály vytvořené pomocí těchto stránek lze využívat bezplatně, před jejich použitím si pozorně přečtěte podmínky, za kterých je to možné (MES End User License Agreement). Uživateli je například dovoleno tisknout a kopírovat tyto materiály pro potřeby třídy a ponechat si jeden výtisk pro sebe. Materiály však není povoleno ukládat v elektronické podobě na disk v počítači či uchovávat na CD/DVD, obrázky z těchto stránek také nelze skenovat a kopírovat pro pozdější tvorbu vlastních materiálů apod.
JazykAngličtina
Zařazení odkazu
  • Základní vzdělávání
  • Jazykové vzdělávání
  • Gymnaziální vzdělávání
Klíčová slovaanglický jazyk, slovní zásoba, křížovka, osmisměrka, bingo, domino, herní plán
 
Komentáře RSS komentářů odkazu
1.Autor: Pavlína HublováVloženo: 13. 08. 2010 17:24
VYNIKAJÍCÍ! Díky :-D
2.Autor: Mgr. Hana Pilařová Vloženo: 13. 08. 2010 21:16
Tak ale tohle se hodně povedlo! Kde já to použiji? :))
3.Autor: Lenka ŘíhováVloženo: 14. 08. 2010 10:56
využiju i ve speciální škole - slova nejsou potřeba, stačí obrázky a sem tam doplnit nápovědné písmenko :-)
INFO
Publikován: 13. 08. 2010
Zobrazeno: 6520krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 2.5

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu : 5.0000
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

3 uživatelé Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.