Info


Objevuj a poznávej krásy Vysočiny

Autor: Miroslava Gardoňová
AutorMiroslava Gardoňová
URL
AnotaceNáhled odkazu http://www.region-vysocina.cz/hra/setupHra-web-cz.htmlNaučně-zábavná hra o zajímavostech kraje Vysočina v online prostředí. Jejím smyslem je zábavnou a interaktivní formou ukázat krásy Vysočiny a přispět k rozšíření znalostí o zajímavých místech v tomto kraji.
DoporučeníHra obsahuje výběr 100 nejrůznějších turistických cílů a zajímavostí, uspořádaných do deseti témat, a mapu kraje, ve které jsou umístěny barevné terče, které určují přesnou polohu místa, kde se daný objekt nachází. Hra má dvě úrovně: základní a mistrovskou. Základní náročnost umožňuje hráči mít i záporné skóre, tak se vlastně učí i při špatných pokusech.
Mistrovská náročnost záporné skóre neumožňuje a při dosažení záporného počtu bodů hra končí a začíná znova. Cílem mistrovské hry je dosáhnout s promyšlenou herní strategií co nejvyššího skóre.
Hráč si postupně vybírá témata podle vlastního uvážení a k jednotlivým objektům přiřazuje terč na mapě, čímž určuje, kde se daný objekt nachází. Každý objekt představují 3 fotografie, které mu mají objekt představit a přiblížit. Pokud pozná daný objekt hned podle první fotografie, získává 3 body. Pokud podle druhé, získává 2 body, a když potřebuje ke správnému přiřazení zhlédnout všechny tři fotografie, získává bod 1. Přiřadí-li hráč terč k dané fotografii správně, pokračuje dále k fotografiím dalších objektů. Pokud hráč neuspěje, volí další body na mapě, nebo se pokusí přiřadit jiný objekt. Za každý neúspěšný pokus ztrácí hráč 1 bod.
Výběr objektů v jedné kategorii může kdykoliv přerušit a jít vybírat objekty v jiné kategorii. Pak se k první kategorii může kdykoliv vrátit a pokračovat. O průběhu hry se kdykoliv můžete informovat kliknutím na ikonu „vysvědčení“, kde je jeho úspěšnost ohodnocena. Najdete zde i podrobnou statistiku svých herních úspěchů a neúspěchů. Když nasbíráte 100 bodů, stanete se držitelem titulu MISTR VYSOČINY. Maximum možných bodu je 300, to získáte titul VELMISTRA VYSOČINY. Pak už hra končí.
JazykČeština
Zařazení odkazu
  • Základní vzdělávání » Výuka » Člověk a příroda » Zeměpis (Geografie)
  • Gymnaziální vzdělávání » Výuka » Člověk a příroda » Geografie
  • Odborné vzdělávání » Výuka » Služby » Gastronomie, hotelnictví, turismus
Klíčová slovapoznávání ČR, kraj Vysočina, turistika, hra
 
Komentáře RSS komentářů odkazu
1.Autor: Mgr. Petra Boháčková Vloženo: 10. 08. 2011 09:36

Možná by se dal spojit geocaching a poznávání Vysočiny i tady: http://gps-vysocina.upol.cz/index.html Vysočinou bez mapy.

INFO
Publikován: 03. 08. 2011
Zobrazeno: 4778krát
Profil autora
Hodnocení příspěvku
Hodnocení týmu RVP:
Hodnocení odkazu : 3.5

Hodnocení uživatelů:
Hodnocení odkazu :
Hodnotit odkazy mohou pouze registrovaní uživatelé.

zatím nikdo Hodnocení odkazu : 5
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 4
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 3
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 2
zatím nikdo Hodnocení odkazu : 1
Doporučte materiál
Licence Licence Creative Commons

Všechny odkazy jsou publikovány pod licencí Creative Commons.